آراد برندینگ
خانه / میلگرد آجدار / تولید انواع میلگرد ساختمانی آجدار

تولید انواع میلگرد ساختمانی آجدار

میلگردهای آجدار که برای مصارف ساختمانی تولید می شوند چه ویژگی هایی دارند؟ آیا در ایران انواع این میلگردها تولید و به بازار مصرف عرضه می شوند یا نیاز بازار از طریق واردات تامین می شود؟
میلگردها از دو جنس آهن و آلومینیوم ساخته می شوند که در ایران کاربرد میلگردهای آهنی به ویژه در ساخت و سازهای ساختمانی بسیار زیاد است، البته در بین انواع میلگردهای تولید شده (ساده و آجدار) مصرف نوع آجدار و تقاضا برای خرید آنها در بازار آهن آلات شهرهای مختلف بسیار زیادتر از نوع ساده آن است.

تولید انواع میلگرد آجدار

همانگونه که متوجه شدید میلگردها به دو دسته کلی ساده و آجدار طبقه بندی می شوند، میلگردهای آجدار خود انواع مختلفی دارند که در بازار آنها را با نام میلگردهای A2 و A3 می شناسند و اغلب پیمانکاران ساختمانی و انبوه سازان به دنبال خرید آنها با قینت مناسب هستند.
در ایران این میلگردها بر اساس استاندارهای روسی تولید می شوند که بر اساس آن میلگرد آجدار A2 دارای مقاومت تسلیم ۳۴۰۰ و مقاومت کششی ۵۰۰۰ کیلوگرم است.
نوع دیگر میلگردها یعنی میلگرد آجدار A3 نیز بر اساس این استاندارد دارای مقاومت تسلیم ۴۰۰۰ و کششی ۶۰۰۰ کیلوگرم می باشد.
در تولید انواع میلگرد آجدار و ساده از شمش آلومینیوم به عنوان ماده اولیه استفاده می کنند که در هر کارخانه تولید و خلوص شمش ها متفاوت است و در نهایت درجه کیفی میلگردهای تولید شده در هر کارخانه متفاوت خواهد بود و با قیمت های متفاوتی به بازار عرضه خواهند شد.

بازار میلگرد در ایران

کارخانه ذوب آهن اصفهان بزرگترین تولید کننده انواع میلگردهای آجدار و ساده در ایران می باشد که علاوه بر تامین درصد قابل توجهی از نیاز بازار داخلی، به کشورهای دیگر مانند عراق و ترکیه صادر می شود.
اما بازار آهن آلات ایران، امروزه شاهد وجود و حضور انواع میلگردهای وارداتی به ویژه میلگردهای چینی می باشد، میلگردهایی که در کنار دیگر آهن آلات ساختمانی به صورت بی رویه وارد می شوند و گاهناً صدمات جبران ناپذیری را نیز به تولیدات و کارخانجات داخلی وارد کرده اند.
البته کیفیت میلگردهای تولید داخل به مراتب بهتر است میلگردهای وارداتی است اما شاید به علت تفاوت در قیمت میلگردها عده زیادی مبادرت به واردات میلگرد کرده اند.
منبع: آهن و آلومینویم

مطلب پیشنهادی

میلگرد

تولید انواع میلگرد آجدار

چرا استفاده از میلگرد های بدون آج در ساختمان سازی ها در اجرای بتن آرمه …

دیدگاهتان را بنویسید