مجموعه XYZ شما را به خرید بهترین محصولات میلگرد دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت روز میلگرد در بازار تهران

آنچه در این مقاله میخوانید...

استاندارد تولید میلگرد در دنیااستاندارد تولید میلگرد در ژاپناستاندارد تولید میلگرد در اروپااستاندارد تولید میلگرد در ایران
میلگرد

استاندارد تولید میلگرد در کشورهای مختلف چگونه است؟ چرا اغلب در تمام بازارها از جمله بازار تهران همه به دنبال اطلاع از قیمت روز انواع میلگرد می باشند؟
به عنوان یک خریدار یا فروشنده میلگرد حتماً اطلاعات کامل و تخصصی از نوع کاربرد میلگردها دارید اما آیا تا بحال به استانداردهای تولید و دلایل ساخت میلگردها بر اساس آنها فکر کرده اید؟
بارها شنیده اید که در ایران تمامی میلگردها بر اساس استاندارد روسی تهیه و تولید می شود اما این استاندارها در کشورهای دیگر چه ویژگی هایی دارند؟

استاندارد تولید میلگرد در دنیا

از آنجایی که میلگرد در بتن آرمه ها به عنوان یک ستون و آرماتور بکار می روند و وظیفه تحمل بار کششی بتن ها را بر عهده دارند معمولاً بر اساس وضعیت اقلیمی کشورها باید تولید شودند.

استاندارد تولید میلگرد در ژاپن

همانطور که می دانید کشور ژاپن بر روی گسل زلزله قرار دارد و معمولاً در سال چندین زلزله شدید در این کشور رخ می دهد، بنابراین در این کشور، میلگردها بر اساس روش آلیاژی جهت افزایش مقاومت آنها تولید می شوند و تولید میلگرد به روش ترمکسی و کاربرد آنها به هیچ عنوان عملی و استاندارد نخواهد بود.
منظور از روش ترمکسی تولید انواع میلگردها با استفاده از عملیات حرارتی می باشد. در این روش شمش آلومینیوم را بعد از ذوب کردن از لوله های خنک کننده عبور می دهند و یک شوک سریع به مواد مذاب وارد می شود، طی این عملیات سطح بیرونی میلگرد سریع خنک می شود اما مغز میلگرد دیرتر خنک می شود و همین موضوع باعث می شود که مقاومت بخش درونی میلگرد نسبت به سطح میلگرد کمتر باشد.
همین امر دلیلی است که این نوع میلگرد را برای مناطق زلزله خیر مانند ژاپن مناسب ندانند.
قیمت میلگرد

استاندارد تولید میلگرد در اروپا

کشورهای اروپایی از نظر میزان زلزله خیزی در وضعیت مناسبی قرار دارند و در تولید میلگردها معمولاً از استاندارها و روش ترمکس یا همان عملیات حرارتی استفاده می کنند. سازه های فلزی این کشورها اغلب با همان میلگردهای ترمکسی ساخته می شوند زیرا نیاز به مراقب و نگرانی از بابت زلزله وجود ندارد.

استاندارد تولید میلگرد در ایران

بارها شنیده اید که میلگردهای تولید ایران بر اساس استانداردهای روسی تولید می شود، استاندارد روسی همان استاندارد اروپایی می باشد، اما علاوه بر آن چون مناطقی از کشور بر روی گسل زلزله قرار دارد، میلگردهایی بر اساس استاندارهای ژابن و اروپا نیز تولید می شوند.
این بدین معنی می باشد که هر دو روش ترمکسی و آلیاژی در ایران کاربرد دارد.
قیمت روز میلگرد آلیاژی به مراتب گران تر از میلگردهای ترمکس می باشند. قیمت ها در بازار میلگرد تهران بسیار متفاوت است، به ویژه تفاوت قیمت در میلگردهای وارداتی بسیار مشهود است زیرا هر کدام از آنها بر اساس استاندارهای متفاوتی ساخته شده و روش های تولید هر کدام نیز متفاوت می باشد.
بنابراین جهت اطلاع از قیمت ها به ویژه قبل از نهایی کردن فرآیند خرید بسیار لازم و ضروری می باشد.
منبع: آهن و آلومینویم

مشاور فروش

مجموعه XYZ شما را به خرید بهترین محصولات میلگرد دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: نام

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید