آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / قیمت فروش میلگرد در بازار اصفهان

قیمت فروش میلگرد در بازار اصفهان

چه عواملی باعث شده است تا قیمت فروش میلگرد در بازار اصفهان از بازار دیگر شهرها ارزان تر باشد؟ آیا وجود میلگردهای ایرانی، تولیدات دیگر کشورها نیز در این بازار عرضه می شوند؟
بازار آهن آلات اصفهان یکی از بازارهای خاص در کشور می باشد و دلیل آن واقع شدن دو کارخانه بسیار مهم ذوب آهن اصفهان و فولاد مبارکه در این استان است. به دلیل وجود این دو کارخانه و کاهش بعد مسافت حمل محصولات تولیدی این کارخانه ها از جمله میلگرد، فراهم بودن و دسترس پذیری بیشتر، قیمت میلگرد و فروش این محصولات را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

انواع میلگرد در بازار آهن اصفهان

میلگردهای موجود در بازار اصفهان یا تولید داخل بوده و یا وارداتی هستند. میلگردهای وارداتی عمدتا ازکشور چین و به میزان کمتر از روسیه و هند به داخل کشور وارد می شوند. معمولا قیمت فروش میلگردها در بازار اصفهان مانند دیگر بازارهای ایران در هنگام ورود مقادیر زیاد میلگردهای وارداتی با افت مواجه شده و به تبع آن فروش میلگردهای تولید داخل نیز تحت تاثیر قرار می گیرند هرچند از کیفیت بهتری نسبت به میلگردهای وارداتی برخوردار باشند.
اما بالا بودن کیفیت میلگرد داخلی خود دلیلی بر افزایش تقاضا برای خرید آنها می باشد، همانطور که به عنوان یک خریدار یا فروشنده اطلاع دارید میلگردهای ایرانی بر اساس استانداردهای روسی که یکی از باکیفیت ترین نوع استاندارهای جهانی است تولید می شود و از این رو نه تنها در ایران که در بازار خارجی مشتریان زیادی دارد.
میلگردها همراه با سازه های بتونی و برای ساخت و ساز ساختمانی به کار می روند، معمولاً جهت خم کردن انواع میلگرد و آماده کردن آنها برای بکارگیری از دستگاهی به نام خم کاری میلگرد استفاده می کنند.
این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک و با درجه تعیین شده سر میلگردها را خم می کند یا آنها را در اندازه های تعیین شده برش می دهد و آنها را جهت نصب آماده می کند.

فروش میلگرد در بازار اصفهان نسبت به دیگر بازارها رونق بسیار زیادی دارد و روزانه حجم بسیاری از انواع میلگرد توسط شرکت های حمل و نقل از کارخانه یا بازار آهن آلات بارگیری و به شهرهای دیگر فرستاده می شود. البته قیمت میلگرد با توجه به متراژ، ضخامت و نوع آنها متفاوت است که جهت خرید تنها باید به قیمت های روز اکتفا کرد.
منبع: آهن و آلومینویم

مطلب پیشنهادی

میلگرد شهرکرد

خط تولید میلگرد شهرکرد

چرا شرکت فولاد شهرکرد یکی از مهم ترین کارخانه صنعتی شهر کرد به حساب می …

دیدگاهتان را بنویسید