آراد برندینگ
خانه / میلگرد چینی / قیمت فروش میلگرد چینی در بازار

قیمت فروش میلگرد چینی در بازار

چرا میلگرد چینی در بازار این از فروش مناسبی برخوردار است؟ آیا این میلگردها نسبت به قیمت پایین شان کیفیت مناسب و تایید شده ای نیز دارند؟
میلگرد که نام دیگر آن آرماتور فولادی است سیمی با قطرهای متفاوت از جنس فولاد است که برای تقویت بتن و جبران پایین بودن مقاومت کششی بتن به کار گرفته می شود. تقویت با میلگرد یکی از انواع روش های تقویت بتن است.
غالب فولاد میلگرد تولید شده در ایران در کارخانه ی ذوب آهن اصفهان به دست می آید و استانداردی که برای تولید این میلگردها رعایت می گردد استاندارد روسی است و مطابق این استاندارد حداکثر قطری که برای ساخت میلگرد رعایت می شود ۴۰ میلیمتر است. مطابق استاندارد روسی سه گروه میلگرد وجود دارد: فولاد میلگرد نوع A-1، فولاد میلگرد نوع A-2، و فولاد میلگرد نوع A-3.
فراز و فرود قیمت میلگرد مانند دیگر بخش های قیمت های فلزات، بسته به قیمت سنگ آهن و حتی رکود یا رونق صنعت ساختمان است.

میلگرد چینی

واردات میلگرد چینی

به علت وجود رکود و کاهش ساخت و سازهای عمرانی و ساختمانی، بسیاری از کارخانه ها انواع میلگرد و تیرآهن های تولیدی خود را به کشورهای دیگر صادر می کنند تا بتوانند هم چنان به تولید ادامه دهند.
از سوی دیگر تامین انواع آهن آلات و به ویژه میلگرد اندک ساز و ساخت های دولتی از طریق واردات میلگرد چینی صورت می گیرد.
مسئول واردات میلگرد معمولاً اتحادیه ها هستند و از آنجایی که قیمت تمام شده واردات به مراتب پایین تر از خرید محصولات داخلی است ترجیح آنها به امر واردات است.
قیمت فروش میلگرد در کشور چین نیز دچار نوسان است و معمولاً تجار قیمت ها را کاهش می دهند تا میلگردهای تولیدی به فروش برسد، کاهش قیمت ها بزرگترین دلیل افزایش تقاضا برای خرید میلگرد چینی از سوی کشورهای دیگر از جمله ایران است.
این نمونه از میلگردها بر اساس استانداردهای چینی تولید می شوند و معمولاً استاندار چینی در زمینه آهن آلات در دنیا تایید شده می باشد، بنابراین شاید بتوان گفت که کیفیت انواع میلگرد چینی مناسب تر از دیگر محصولات تولیدی این کشور باشد.
قیمت فروش انواع میلگرد در بازار ایران نیز به صورت روزانه اعلام می شود و معمولاً تحت تاثیر تعرفه واردات، قیمت بازار جهانی میلگرد چینی و نوسانات بازار متفاوت و متغییر خواهد بود. 
منبع: آهن و آلومینویم

مطلب پیشنهادی

نرخ میلگرد چینی

نرخ میلگرد چینی در بازار تهران

نوسان نرخ میلگرد چینی در بازار آن کشور و تهران تحت تاثیر چه عواملی است؟ …

دیدگاهتان را بنویسید