مجموعه XYZ شما را به خرید بهترین محصولات میلگرد دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

لیست قیمت میلگرد در بازار تهران

آنچه در این مقاله میخوانید...

میلگرد چیست؟انواع میلگرد در بازارمیلگرد آجدار نوع A2میلگرد آجدار نوع A3قیمت انواع میلگرد
میلگرد

آیا می دانستید مهمترین عامل در انتخاب درست و دقیق میلگرد در بازار، شناخت انواع آنها می باشد؟ در این مقاله سعی داریم انواع میلگرد عرضه شده در تهران و نحوه استعلام لیست قیمت را برای شما شرح دهیم.
اگر در حال خواندن این متن هستید به احتمال زیاد از گروه شهروندانی هستید که سروکار زیادی با بازار آهن آلات داشته اید و از افت و خیز زیاد بازار آهن آلات، تیرآهن، نبشی، تیرهای زنبوری، ناودانی ها و مابقی آهن آلات اطلاع دارید. میلگرد نیز از این قاعده مستثنی نیست.

میلگرد چیست؟

پروفیل دایره ای شکل توپر، با نام میلگرد که گاهی با نام های مفتول و آرماتور نیز نامیده می شود، از گروه آهن آلاتی است که در احجام و اوزان بسیار زیاد خرید و فروش می گردد. یکی از عناصر اصلی انواع ساخت و سازها، در ساختمان های مسکونی، جاده سازی، سدسازی، پل سازی، ساخت فرودگاه ها، شلترها و انوع مختلف سازه هاست. هرجا که ساخت و سازی در کار باشد، میلگرد یکی از عناصری است که دیر یا زود، سازنده به آن نیاز پیدا می کند و به جمع افرادی می پیوندد که فعالانه در حال گرفتن استعلام قیمت از فروشندگان، بنگاه ها، کارخانه های ذوب آهن و بازارهای مختلف برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین قیمت خرید میلگرد است.

انواع میلگرد در بازار

در گذشته میلگردها به سه دسته تقسیم بندی می شدند: A1، A2 و A3. این دسته بندی امروزه منسوخ شده هرچند در بین مردم هنوز رایج است. تقسیم بندی میلگردها بر اساس آنالیزهای امروزی به شرح زیر است:

  • میلگرد س 240 (س حرف اول ساده)
  • میلگرد آج 340 (آج حروف ابتدایی آجدار) (این میلگرد آجدار مارپیچ است)
  • میلگرد آج 400 (این میلگرد به صورت آجدار جناغی است)
  • میلگرد آج 500 (میلگرد آجدار اما با آج های مرکب)
مواردی که در بالا تشریح شد، استاندارد رایج برای تولید میلگرد در داخل کشور است. در صورتی که از میلگرد A2 صحبت شود منظور میلگرد آجدار 340 یا میلگرد آجدار مارپیچ 340 است و منظور از میلگرد A3 همان میلگرد آجدار 400 می باشد.
تفاوت میلگرد آجدار 340 و آجدار 400 در آن است که در میلگرد آجدار 340 آج با زاویه 45 درجه و شکل آن ها مارپیچ است. در میلگرد آجدار 400 هرچند زاویه آج ها 45 درجه است اما آج ها به شکل جناغی (به شکل 7 و 8) بر روی میلگرد درج شده اند. روش تشخیص این دو نوع میلگرد از همدیگر به صورتی است که در بالا گفته شد. میلگردهای مارپیچ A2 و A3 برای ساختمان سازی به کار گرفته می شوند.

قیمت میلگرد

میلگرد آجدار نوع A2

میلگرد A2 با آج هایی موازی و فنری شکل شناخته می شود. نسبتا نرم بوده و نسبت به نوع A1 شکننده تر است. به طور خاص برای موارد خاموت زنی مناسب است.

میلگرد آجدار نوع A3

تنش جاری و تنش گسیختگی آن از نوع A2 بالاتر بوده و تغییر ارتجاعی آن کمتر از A2 است. این میلگرد برای ساختمان سازی مناسب است آج های جناغی شکل دارد و در جایی که ساختمان با تغییر شکل سروکار دارد میلگرد مناسبی برای این وضعیت نیست. جوشکاری در این میلگرد مجاز نیست.

قیمت انواع میلگرد

قیمت میلگردها بر اساس ویژگی هایی مانند سایز، تعداد شاخه، ضخامت و طول آنها متفاوت است و در بازار شهرهای مختلف با قیمت یکسانی خرید و فروش نمی شوند زیرا با توجه به مسافت هر شهر تا کارخانه تولید یا بازار آهن آلات و هزینه های حمل و نقل قیمت ها متفاوت خواهد بود لذا جهت اطلاع از قیمت میلگرد در بازار میلگرد تهران و دیگر بازاهای آهن آلات در شهرهای مختلف می توانید با نمایندگی های آنلاین یا شرکت های عرضه کننده میلگرد در تماس و ارتباط باشید.

منبع: آهن و آلومینویم

مشاور فروش

مجموعه XYZ شما را به خرید بهترین محصولات میلگرد دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

مشاور فروش: نام

راه های ارتباطی:

phone icon شماره تماس: 09120000000

whatsApp icon پاسخگویی واتساپ: کلیک کنید

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید